III. Perkátai Párlatverseny

Perkátai Kínai-Magyar Kulturális Turisztikai Központ, 2019. március 16-17.

LEADÁSI HATÁRIDŐ

2019. március 11.

BÍRÁLAT

2019. március 16-17.

EREDMÉNYHIRDETÉS

2019. március 23.

Köszönet a támogatásért:

Perkátai Önkormányzat

Polgármester: Somogyi Balázs

Kínai-Magyar Kulturális Turisztikai Központ

Győry Kastély, Perkáta

Kisérleti Párlatműhely

est. 2010.

Etivera Hungary

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata

Polgármester: Cserna Gábor

Göldner Emil

Baja

Zina, a pálinkaangyal

palinka.online

Pálinkák és pálinkafőzési kellékek szakáruháza

Gyulai Pálinkamanufaktúra (Gyula)

Alexander pálinkaház (Szentes)

Rác János vállalkozó  (Perkáta)

Pesei Györgyné Divatház  (Perkáta)

Pavlicsek Csaba (Perkáta)

Optimavill Hungary Kft. (Perkáta)

Lippai testvérek pálinkaműhely (Budapest)

Horváth Árpád Vállalkozó (Perkáta)

Czeglédi Ferenc
REÁL ABC  (Perkáta)

Ari András (Balatonalmádi)

Balogh Zsolt Roland

Legenda sörfőzde (Budapest)

László Norbert Vállalkozó  (Perkáta)

Vadász Ildikó Stüszi ABC  (Perkáta)

Agro-Shop Bt (Balatonalmádi)

Kovács Ferenc (Perkáta)

Lunczer Pálinkaház (Kosd)

Oláh István Vállalkozó  (Perkáta)

Gubicza Tamás Peru Pékség  (Perkáta)

Fülöp Zsolt Vállalkozó  (Perkáta)

Hornyák Ottó
Hornyák Párlatműhely

Pálinkák és Párlatok
online pálinkázó

www.palinka.shop

www.ginchilla.shop
(hamarosan)

Emlékeztető a III. Perkátai Párlatversenyről

A verseny célja

A versenyen résztvevő pálinkák / párlatok megmérettetése

A magán és bérfőzött párlat, gyümölcspárlat, mint Hungaricum népszerűsítése határon innen és határon túl

A párlatfogyasztás kultúrájának fejlesztése, népszerűsítése

A minőség javítása, a főzetők saját eredményeinek, oktató / ismeretterjesztő közlésén keresztül

A minőségi pálinkafogyasztás megismertetése, gasztronómiai élményként történő bemutatása

A minőségi párlatot főzető és magánfőző mesterek munkájának elismerése

Előadások, prezentációk tartása neves szakemberekkel, amely során új ismeretekre tehetnek szert a résztvevők

„párlat kommunikáció”

A közös nyelv megteremtése egy hiteles, korrekt , objektív szakmai versenyen keresztül

Nevezési határidő:

  1. március 11. (hétfő)

Versenytételek személyes leadása

Hétfőtől – péntekig 8:00-12:00-ig,
2431 Perkáta, Kossuth Lajos u. 56. szám alatt

Szombat 8:00-20:00-ig, vasárnap 8:00-16:00-ig
2431 Perkáta, Kossuth Lajos u. 56. szám alatt

Versenytételek leadása postai úton

Kínai-Magyar Kulturális Turisztikai Központ
2431 Perkáta, Dózsa György út 15/A
„III. Perkátai Párlatverseny” megnevezéssel

Nevezési határidő, leadási lehetőségek

Nevezési feltételek

Fajtánként minimum

350 ml

500 Forint / fajta nevezési díj

Fajtánként minimum 350 ml párlat

Fajtánként 500 Ft nevezési díj

Kötelező csatolni párlat adójegyet , továbbá a párlatfőző készülék bejelentési dokumentumait, bérfőzetők esetén pedig a bérfőzési igazolást

Ezen iratok nélkül nem áll módunkban elfogadni a nevezést!

A gördülékenyebb adatfeldolgozáshoz és a későbbi értékelő lapok közléséhez fel kell tüntetni a nevező email címét a nevezési lapon

Nevezési lap beküldése: etelszobrasz@gmail.com

Bővebb információ: PAVLICSEK CSABA +36303935746

Ismerje meg a párlatversenyek TÖRVÉNYI SZABÁLYOZÁSÁT

Tisztaság:

5 pont: nem optikai tisztaság, hanem párlat tisztaság, ágyas termékeknél azonban figyelembe vesszük a szín, tükrösség, tisztaság minőségét. A gyümölcs megválasztása, illetve az elő-utópárlat és egyéb technológiai hibákból származó (pl.: penészes cefre, ecetesedés stb.) hibákat vizsgálja a zsűri illat alapján. 5 pont, ha nem érezhető ilyen hiba. A hibák mértékétől és mennyiségétől függően vonnak le pontot.

Gyümölcskarakter:

5 pont: illat és íz alapján vizsgálják, mennyire felel meg a megnevezésben szereplő gyümölcsfajtának. Ha egyáltalán nem annak a gyümölcsnek az illatát és ízét érzik, vagy abszolút neutrális, akkor 1 pont. Innentől kezdve, minél jellegzetesebb, intenzívebb, kellemesebb, úgy nőhetnek az adott pontok 5-ig.

Szájérzet:

5 pont: itt vizsgálják a szájban érezhető érzeteket, állományokat, textúrát. Itt nézik azonban a keserűség, mint érzet megjelenését is, továbbá a tapadósságot, olajosságot, szárazságot, vékonyságot, szájpadlásra tapadás érzetet (kén) stb.
Minél bántóbb a szájérzet, annál kevesebb pont jár.

Harmónia:

5 pont: itt a termékről alkotott összbenyomásokat, az íz, illat harmóniáját, lecsengését értékelik. Minél jobb, annál több pont. Figyelembe veszik, hogy az illat és az íz összhangban van-e. A kóstolás után az íz megfelel-e annak az elvárásnak, amit a szaglás után támasztottak a termékkel szemben.

A bírálati módszer

Ünnepélyes eredményhirdetés: 2019. március 23.

Az eredményhirdetésen és a szakmai programokon történő részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

Részletes szakmai programot később az online felületen tudják elérni.

Zsűrizés

A zsűrizés dátuma: 2019. március 16-17.

A zsűrizés helyszíne: Győry-kastély, 2431 Perkáta, Dózsa György u. 15/A

A zsűrizés a klasszikus 4x5 pontos nemzetközi bírálati rendszer szerint, leíró módszerrel történik

Az értékelés laptopon történik. A versenyzők fájlokból kinyomtatva kapják meg az értékelő lapokat.

  1. Az értékelő lapokon fel kell tüntetni a versenyasztal illetve a versenytétel nevezési számát
  2. A gyors zsűri külön értékeli a mintákat, amelyekről írásos vélemény nem születik, célja kizárólag az előminősítés
  3. Minden mintát minimum 4 ember értékel
  4. A leíró zsűri két részből áll: döntnök és tag
  5. A zsűritagoknak kötelező részletesen jellemezni az adott tételt, tanító/oktató célzatú bírálatokat adni
  6. A zsűritagoknak törekedni kell a korrekt és objektív bírálatra. Amely zsűritag nem eszerint cselekszik, továbbá nem megfelelő magatartást tanúsít, kizárható a feladatkörből

Almatermésűek

Alma, körte, vilmoskörte, birs, birsalma, birskörte

Bogyósok

Szamóca, földieper és faeper (morus), málna, szeder, ribiszke, köszméte (egres, büszke), nemes bodza

Csonthéjasok és vadcsonthéjasok

Cseresznye, meggy, kajszibarack, őszibarack, szilva illetve vadcseresznye, vadmeggy (kései meggy, erdei meggy), vadőszibarack, vadszilva (mirabolán), sajmeggy

Szőlő- és szőlő eredetű termékek

Szőlő, szőlő törköly, seprőpárlat, borpárlat

Egyéb gyümölcsök

Narancs, banán, grapefruit, mangó, kivi, ananász, füge, gránátalma, sütőtök, sárgarépa, paszternák, uborka, cékla, zeller, paradicsom, maláta, kenyér,  naspolya, citrusok, sárgadinnye, görögdinnye, díszalma, fagyal, egyéb termékek

Gyűjtött erdei gyümölcsök és vadon termők

Áfonya, kökény, som, berkenyék, galagonya, csipkebogyó, vadbodza, homoktövis, tűztövis, erdei szamóca, vadmálna, vadszeder, vadalma, vadkörte, vackor,  vadbirs, borzag (gyalogbodza), boróka

Vegyes párlatok

Együtt cefrézett vagy házasított kész termékek. Javasolt feltüntetni, pontosan milyen gyümölcsökből készültek a vegyes termékek.

Érlelt és ágyas párlatok

Fahordóban érlelt párlat- gyümölcságyon érlelt ágyas párlat- 5 évnél idősebb érlelt párlatok, vagy vegyesen ágyas-érlelt termékek.

Az ÉV GYÜMÖLCSE kategória:
direkt termő kékszőlők

2019-től minden évben meghirdetünk egy úgynevezett Év gyümölcse párlat kategóriát. Célja az adott kiválasztott gyümölcs fajtaismerete, népszerűsítése, termesztési, cefrézési, lepárlási metódusok megismerése. További célja a kategóriának, hogy nehéz kategória legyen, így is emelve a párlat érdemeit, a főzőmester professzionalitását.

Ebben az évben a direkt termő kékszőlők versenykategóriáját hírdetjük meg.

Ebbe a kategóriába minimum 500 milllitert szükséges nevezni.

A nevezési lapon fontos feltüntetni az alábbi adatokat: A szőlőfajta elnevezése/népies neve, szőlőfajta termőterülete, illetve Cuvée esetén a párlatot alkotó szőlőfajták neveit

Versenykategóriák

Díjak és nagydíjak

Odaítélhető díjak

  • Arany oklevél
  • Ezüst oklevél
  • Bronz oklevél

Odaítélhető nagydíjak

  • Az aranyérmes termékek közül kerülnek ki a fajtánkénti “Champion” (nagy arany) díjak.
  • “Fejér megye legjobb pálinkája” díj
  • “Legjobb bérfőzető” díja
  • “Legjobb magánfőző” díja
  • “Verseny legjobb párlata” díj
  • “Verseny közönségdíjas párlata” díj
  • “Verseny legjobb perkátai párlata” díj
  • “Verseny legjobb direkt termő kékszőlő párlata” díj

Különdíjak

Tisztelt versenyző, tisztelt párlatkészítő!
Nagy örömömre szolgál, hogy érdeklődik az immáron harmadik alkalommal megrendezésre kerülő Perkátai Párlatverseny iránt.

Sikeres versenyzést kívánok!

Pavlicsek Csaba, versenyigazgató

III. Perkátai Párlatverseny

Ünnepélyes eredményhirdetés

2019. március 23. (szombat) 14:30-20:00

Minden versenyzőnket szeretnénk megtisztelni az eredményhirdetés lehetőségével és élményével, azonban, a tűz és balesetvédelmi előírásokat és intézményünk házirendjét figyelembe véve maximum 80 férőhellyel tudunk szolgálni. Ezért a verseny eredményhirdetése előzetes regisztrációhoz kötött. A regisztrációnál a nevet (illetve adott esetben a “+ 1 fő kísérő” megjegyzést) szükséges feltüntetni.

A regisztrációt 2019.03.18-20-a 20:00 óráig az etelszobrasz@gmail.com email címen tudjuk fogadni. A határidő lejártát követően nem áll módunkban fogadni a jeletkezéseket.

Az érkezéskor a regisztrációs pultnál vehetőek át a belépésre jogosító karszalagok.

Az eredményhirdetés helyszíne

Győry-kastély, 2431 Perkáta, Dózsa György u. 15/A.

A rendezvény helyszíne műemlék, kérjük az ott található kiállított tárgyakra, berendezésekre, egyéb tárgyakra, szociális helyiségekre maximálisan vigyázni

Az eredményhirdetés programja

14:30-14:55: Vendégek érkezése, regisztráció és karszalag átvétel (ez idő előtt nem tudunk vendégeket fogadni az épp akkor zajló társadalmi zsűrizés miatt)

15:00-16:30: Szakmai előadások

  • “A magánfőzés jövedéki szabályrendszere, lehetőségei, feladatai.” Előadó: Mihalik István, alezredes, jövedéki főosztályvezető, Nemzeti Adó- és Vámhivatal Kelet-budapesti Adó- és Vámigazgatósága<br>
  • “A Pálinkakiválóságok program és könyv bemutatása.” Előadó: Szőllősi Edit, pálinkamester szakmérnök, gazdasági agrármérnök, pálinkabíráló, egyetemi oktató, a pálinkaturizmus kialakításának és a pálinka népszerűsítésének szakértője
  • “A professzionális érlelés technológiája.” Előadó: Csendes Zsolt, vidékfejlesztési agrármérnök, pálinkamester, szőlész-borász szakmérnök, Henriette Brandy párlatmestere
  • “Lehet e mégjobb a pálinka? ß-glükozidáz enzim létjogosultságának vizsgálata a pálinkakészítés folyamatában” Előadó: Karajz Ottó, pálinkamester, Szent István Egyetem, Élelmiszertudományi Kar Sör és Szeszipari Tanszék
  • “Pálinkakészítési technológiák magániskola ismertető előadása” Előadó: Pavlicsek Csaba, Pavlinkum – Kísérleti párlat manufaktúra EST.2010 alapítója

17:00-18:00: Ünnepélyes eredményhirdetés

18:10-19:55 (illetve a készlet erejéig): Pálinkakóstoló

20:00: a rendezvény zárása

Kérjük a megadott időpontokat a szűkre szabott időkeret miatt minden esetben tiszteletben tartani!

Szállásban sajnos nem tudunk segíteni, a facebook eseménynél megosztott szálláshelyek közül tudnak válogatni.

Eredmények:

GERMAN JAKAB SZŐLŐ STRONG bronz
LAKAT RÓBERT-LAKIMA FEKETE RIBIZLI bronz
KOZMA SÁNDOR KÖRTE bronz
KOZMA SÁNDOR MEGGY ESSZENCIA bronz
NAGY LAJOS KÖRTE 2018 bronz
NAGY LAJOS PÖLÖSKEI MUSKOTÁLY SZŐLŐ 2017 bronz
JÓKAI JÁNOS MUSCAT OTTONEL bronz
JÓKAI JÁNOS VEGYES SZILVA bronz
JÓKAI JÁNOS STANLEY SZILVA bronz
JÓKAI JÁNOS ÁGYAS SÁRGARÉPA bronz
JÓKAI JÁNOS MUTSU ALMA bronz
JÓKAI JÁNOS ÁGYAS MUTSU ALMA bronz
JÓKAI JÁNOS BANÁN 1. bronz
JÓKAI JÁNOS VEGYES bronz
JÓKAI JÁNOS MANDARINI bronz
JÓKAI JÁNOS BODZAVIRÁG 1. bronz
JÓKAI JÁNOS BODZAVIRÁG 2. bronz
JÓKAI JÁNOS AKÁC VIRÁG bronz
JÓKAI JÁNOS UBORKA “A” bronz
JÓKAI JÁNOS ORANGE SÜTŐRÖK “H” bronz
JÓKAI JÁNOS SÜTŐTÖK “H” ÁGYAS bronz
ECKHARDT ANTAL BESZTERCEI SZILVA bronz
ECKHARDT ANTAL HARDENPONT KÖRTE bronz
ECKHARDT ANTAL IRSAI SZŐLŐ bronz
ECKHARDT ANTAL FEKETE SZEDER bronz
ECKHARDT ANTAL SZAMÓCA-MÁLNA bronz
SÓLYA NÁNDOR IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ bronz
SÓLYA NÁNDOR GERMERSDORFI CSERESZNYE bronz
JANÁSZEK KÁROLY ÉRDI BŐTERMŐ MEGGY-CIGÁNYMEGGY bronz
JANÁSZEK KÁROLY PINTES SZŐLŐ bronz
DARADICS ANTAL OTELLÓ SZŐLŐ bronz
DARADICS ANTAL ZÖLDDIÓ LIKŐR bronz
PALLÓS LAJOS SZILVA bronz
HORVÁTH MILITICSI MÁTYÁS MEGGY bronz
HORVÁTH MILITICSI JÁNOS FAEPER bronz
GÖLDNER EMIL GEMIL GIN DREAMS bronz
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ DIÓ LIKŐR bronz
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ FAHÉJAS SZILVA bronz
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ BIRS bronz
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ BOSC KOBAK KÖRTE bronz
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ KÉKSZŐLŐ SEPRŐ bronz
RÁC ÉS RÁC PÁLINKAMANUFAKTÚRA KÉK SZŐLŐ SEPRŐ bronz
VÁRKONYINÉ CZUPY ANIKÓ SZŐLŐ 2018 bronz
BÁNÓCZI ÁRPÁD ROZSÁLYI ALMA bronz
HUTKA TAMÁS-BERCELI JÓFÉLE SZOMOLYAI FEKETE CSERESZNYE bronz
OLÁH-RÁC LINDA ERIKA-GYÖMBÉR bronz
OLÁH-RÁC LINDA ERIKA-RIBIZLIBOR bronz
OLÁH-RÁC LINDA ERIKA-MANDARIN bronz
OLÁH ISTVÁN-PAPRIKA bronz
OLÁH ISTVÁN-ASZALVÁNYOS BORPÁRLAT bronz
OLÁH ISTVÁN-MANDARIN bronz
PAPP FERENC-ÉRLELT FURMINT  BORPÁRLAT bronz
JÓKAI JÁNOS-SÁRGARÉPA II. bronz
BALOGH ZSOLT-CSERSZEGI FŰSZERES SZŐLŐ bronz
BALOGH ZSOLT-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ bronz
BALOGH ZSOLT-ÉRDI BŐTERMŐ MEGGY bronz
BALOGH ZSOLT-KÁVÉ-DIÓ LIKŐR bronz
BALOGH ZSOLT-ÉRLELT KÉKFRANKOS BORPÁRLAT bronz
BALOGH ZSOLT-ELENA SZILVA bronz
BAKÓ GYULA- FERTŐDI MÁLNA bronz
BAKÓ GYULA-CSERSZEGI FŰSZERES-CHARDONNAY BORPÁRLAT STRONG bronz
BAKÓ GYULA SARRÓDI VAD VEGYES STRONG bronz
BAKÓ GYULA-GYÜMÖLCS SÖRPÁRLAT bronz
BAKÓ GYULA-VADKÖRTE bronz
BAKÓ GYULA-KÉKSZŐLŐ BORPÁRLAT bronz
MADARÁSZ ZOLTÁN-FEKETE BERKENYE bronz
LIPPAI DÉNES-BODZA (2018) bronz
LIPPAI DÉNES-BIRS (2015) bronz
LIPPAI DÉNES-BIRS (2015) bronz
LEGENDA SÖR ÉS PÁLINKAFŐZDE-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ bronz
KOVÁCS KÁROLY-FEKETE NOAH 2018 STRONG bronz
SZABÓ CSABA bronz
SZABÓ CSABA bronz
SZABÓ CSABA KÖRTE 1. bronz
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE”-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ bronz
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE”-ÁFONYA bronz
KIS BALÁZS-ALMA-KÖRTE CUVEÉ bronz
KIS BALÁZS-SZŐLŐ CUVEÉ bronz
KIS BALÁZS-SZENVEDŐS SÜTŐTÖK bronz
KIS BALÁZS-MEGGY bronz
KIS BALÁZS-CIRFANDLI SZŐLŐ bronz
CSURGÓ GÁBOR VADCSERESZNYE 2015 bronz
GYŐRFFY ATTILA-KÖRTE bronz
KÉRCSI LÁSZLÓ-KÖRTE bronz
PINKÓCZI ZOLTÁN-JONAGORED ALMA bronz
PINKÓCZI ZOLTÁN-OZARK GOLD ALMA bronz
PINKÓCZI ZOLTÁN-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ bronz
PINKÓCZI ZOLTÁN-BIRS-GOLDEN (F) bronz
PINKÓCZI ZOLTÁN.-TURÁN SZŐLŐ bronz
NEDVES TIBOR-OTELLÓ SZŐLŐ bronz
NEDVES TIBOR-DIÓ LIKŐR bronz
NEDVES TIBOR-SZŐLŐ SÁRGADINNYE ÁGYON bronz
NEDVES TIBOR-ÉRLELT BANÁN bronz
BORZÁN MIKLÓS-GOLDEN ALMA bronz
TISCHNER JÁNOS-MUSCAT OTTONEL 2018 bronz
BÉRES GÁBOR-SZŐLŐJAVA bronz
MLADONICZKI ISTVÁN-GÖNCI BARACK bronz
MLADINICZKI ISTVÁN-GERMESDORFI CSERESZNYE bronz
MLADONICZKI ISTVÁN-KÉKFRANKOS SZŐLŐ (2018) bronz
MLADONICZKI ISTVÁN-KÉKFRANKOS TÖRKÖLY bronz
MLADONICZKI ISTVÁN-KÉKFRANKOS -SZAMÓCA bronz
MLADONICZKI ISTVÁN-MEGGY-MÁLNA bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS-DIREKT TERMŐ KÉKSZŐLŐ 1. bronz
FARKAS ÁRPÁD-KÁLMÁNNÉ CSODASZÉP KÖRTÉJE bronz
FARKAS ÁRPÁD-MR.LUPUS BIRS bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS BIRS-KIFFER bronz
FARKAS ÁRPÁD-SÁNDORFALVI VALENTINA BIRS bronz
FARKAS ÁPRÁD-ALMA-VEDRES SZŐLŐK bronz
FARKAS ÁRPÁD-KÁLMÁNNÉ CSODASZÉP ALMÁJA bronz
FARKAS ÁRPÁD-VADREGÉNYES ŐSZIBARACK bronz
FARKAS ÁRPÁD-VEDRES SZŐLŐK SZILVA bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS FEKETERIBIZLI LIKŐR  bronz
FARKAS ÁRPÁD-MÁLNA AROMA QUEEN bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUES VEGYES bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS TAVASZ bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS NYÁR bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS TÉL bronz
FARKAS ÁRPÁD MEGGY bronz
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS BODZAVIRÁG bronz
FAARKAS ÁRPÁD FEKETE RIBIZLI 1. VEDRES SZŐLŐ bronz
FARKAS ÁRPÁD-MÉZBOGYÓ TÖRKÖLY bronz
FARKAS ÁRPÁD-HEGEDŰS ERNŐ KIFFER KÖRTÉJE bronz
PÁL JENŐ-CABERNET FRANC TÖRKÖLY bronz
PÁL JENŐ-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ bronz
PÁL JENŐ-IZABELLA SZŐLŐ bronz
IMRE SÁNDOR-IRSAI OLIVÉR TÖRKÖLY bronz
HORVÁTH TAMÁS-ÉGERLEVELŰ FANYARKA bronz
HORVÁTH TAMÁS-FÜRTÖS MEGGY bronz
BALOGH IMRE-PRÜCSKÖSI MEGGY bronz
BALOGH IMRE-ÁGYAS KÖRTE bronz
VECSEI JÓZSEF-TÖLGYFAHORDÓBAN ÉRLELT ALMA bronz
LENGYEL GÁBOR-MÁDI FURMINT TÖRKÖLY bronz
ARI ANDRÁS-FAEPER bronz
ARI ANDRÁS-IRSAI TÖRKÖLY bronz
HORVÁTH TAMÁS-FÜRTÖS MEGGY bronz
BALOGH IMRE-PRÜCSKÖSI MEGGY bronz
BALOGH IMRE-ÁGYAS KÖRTE bronz
VECSEI JÓZSEF-TÖLGYFAHORDÓBAN ÉRLELT ALMA bronz
LENGYEL GÁBOR-MÁDI FURMINT TÖRKÖLY bronz
ARI ANDRÁS-FAEPER bronz
ARI ANDRÁS-IRSAI TÖRKÖLY bronz
ARI ANDRÁS-MADÁRBERKENYE bronz
ARI ANDRÁS-BIRS bronz
CSURGÓ GÁBOR-CIGÁNYMEGGY bronz
CSURGÓ GÁBOR-VILMOSKÖRTE bronz
CSURGÓ GÁBOR-ÉRLELT ÁRPÁVAL ÉRŐ KÖRTE bronz
NAGY PÉTER-SZOMOLYAI CSERESZNYE bronz
FARKAS ÁRPÁD-ÉRLELT VEGYES bronz
NAGY FERENC MIKLÓS-OTHELLO SZŐLŐ bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-BIO GOLDEN ALMA bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-BIO FLORINA ALMA bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-BIO RED ELSTAR ALMA bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-HEGYALJAI SÁRGAMUSKOTÁLY bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-FURMINT SZŐLŐ bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-GÖNCI KAJSZIBARACK bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-OTTONEL MUSKOTÁLY BORPÁRLAT bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-FENYŐ bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-NEM TUDOM SZILVA bronz
SZŐLLŐSI KRISTÓF-MÜNCHENBERGI CSERESZNYE bronz
RÁTESY TAMÁS-HORDÓBAN ÉRLELT ALMA bronz
PARÁDI BALÁZS-KÉKFRANKOS TÖRKÖLY bronz
KOVÁCS GYŐZŐ-VADMÁLNA bronz
FODOR ZOLTÁN-KISÜSTI IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ BRONZ
ALEXANDER PÁLINKA-CIGÁNYMEGGY PÁLINKA bronz
ALEXANDER PÁLINKA-NYÁRI ALMA bronz
ALEXANDER PÁLINKA-FEKETE RIBIZLI bronz
JOBB GYULA-KÁVÉ LIKŐR bronz
JOBB GYULA-NARANCSOS DIÓ LIKŐR bronz
JOBB GYULA-MEGGY LIKŐR bronz
SZALAI LÁSZLÓ-MEGGY bronz
SZALAI LÁSZLÓ-ÁGYAS BODZAVIRÁG-FAHÉJ bronz
SZALAI LÁSZLÓ-MANDARIN bronz
SZÁSZ GÁBOR-CACANSKA LEPOTICA SZILVA bronz
SZÁSZ GÁBOR-TRAMINI SEPRŐ bronz
SZÁSZ GÁBOR-ÚJFEHÉRTÓI MEGGY bronz
SZÁSZ GÁBOR-BIRS bronz
OLÁH SÁNDOR-TÖRKÖLY bronz
SZALAI ZSOLT-SZŐLŐ bronz
GÉGÉNY TIBOR-SZŐLŐ bronz

Ezüstérem:

NAGY LAJOS IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ 2018 ezüst
NAGY LAJOS STANLEY SZILVA 2018 ezüst
NAGY LAJOS KAJSZIBARACK STRONG 2018 ezüst
NAGY LAJOS “FASZT KAJSZI” 2018 ezüst
JÓKAI JÁNOS MEDOC NOIR SZŐLŐ ezüst
JÓKAI JÁNOS LEPOTICA SZILVA ezüst
JÓKAI JÁNOS ÁGYAS LEPOTICA SZILVA ezüst
JÓKAI JÁNOS SÁRGARÉPA ezüst
JÓKAI JÁNOS ALMA BORPÁRLAT ezüst
JÓKAI JÁNOS DEBRECENI BŐTERMŐ MEGGY ezüst
JÓKAI JÁNOS SPRING BLUSH KAJSZIBARACK 2. ezüst
JÓKAI JÁNOS ÁGYAS SPRING BLUSH KAJSZIBARACK ezüst
JÓKAI JÁNOS NEMES BODZA ezüst
ECKHARDT ANTAL BIRS ezüst
ECKHARDT ANTAL VADBODZA ezüst
IFKOVICS ZOLTÁN  IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ ezüst
IFKOVICS ZOLTÁN PÖLÖSKEI MUSKOTÁLY ezüst
IFKOVICS ZOLTÁN ÉRLELT ALETTA TÖRKÖLY ezüst
IFKOVICS ZOLTÁN ÉRLELT VEGYES TÖRKÖLY-VADŐSZIBARACK ezüst
SÓLYA NÁNDOR MEGGY-CSERESZNYE-FAEPER ezüst
SÓLYA NÁNDOR ÉRDI BŐTERMŐ MEGGY ezüst
JANÁSZEK KÁROLY BOSC KOBAK KÖRTE ezüst
PALLÓS LAJOS BIRS ezüst
HORVÁTH MILITICSI BENCE CRANA SZILVA ezüst
HORVÁTH MILITICSI MÁTYÁS PÖLÖSKEI MUSKOTÁLY SZŐLŐ ezüst
HORVÁTH MILITICSI JÁNOS CACANSKA SZILVA ezüst
GÖLDNER EMIL JONAGORED BARRIQUE ezüst
GÖLDNER EMIL MILI BANÁN ezüst
GÖLDNER EMIL KÉKSZŐLŐ SELECTION ezüst
GÖLDNER EMIL JONAGORED ALMA ezüst
RÁCZ NORBERT IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ “ÍGY” ezüst
RÁCZ NORBERT IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ “ÚGY” ezüst
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ ERDEI VEGYES GYÜMÖLCS LIKŐR ezüst
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ FAHÉJAS ALMA ezüst
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ SELENA KAJSZIBARACK STRONG ezüst
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ  ÉRDI BŐTERMŐ MEGGY ezüst
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ BODZAVIRÁG-HÁRSLEVELŰ SZŐLŐ ezüst
RÁC ÉS RÁC PÁLINKAMANUFAKTÚRA VEGYES DÉLI GYÜMÖLCS ezüst
VÁRKONYINÉ CZUPY ANIKÓ SZEDER 2018 ezüst
VÁRKONYINÉ CZUPY ANIKÓ KÖKÉNY 2018 ezüst
VÁRKONYINÉ CZUPY ANIKÓ TÖRKÖLY 2018 ezüst
KISSNÉ SOMLYAI ILDIKÓ-PÖLÖSKEI MUSKOTÁLY SZŐLŐ ezüst
KISS JÓZSEF FURMINT-HÁRSLEVELŰ BORPÁRLAT ezüst
OLÁH-RÁC LINDA ERIKA-MOGYORÓ-KÁVÉ ezüst
OLÁH-RÁC LINDA ERIKA-LEVENDULA-BORPÁRLAT ezüst
OLÁH ISTVÁN-GYÖMBÉR ezüst
PAPP FERENC-KÉKFRANKOS BORPÁRLAT  ezüst
BALOGH ZSOLT-BODZABOGYÓ ezüst
BALOGH ZSOLT-NARANCS ezüst
BALOGH ZSOLT-KÖKÉNY 2018 ezüst
BALOGH ZSOLT-ÉRLELT GABONAPÁRLAT ezüst
BAKÓ GYULA-KAJSZIBARACK ezüst
BAKÓ GYULA-FEKETE RIBIZLI ezüst
BAKÓ GYULA-ÉRDI MEGGY ezüst
BAKÓ GYULA PINOT NOIR SZŐLŐ  ezüst
BAKÓ GYULA ERDEI VAD VEGYES ezüst
BAKÓ GYULA-NASPOLYA ezüst
MADARÁSZ ZOLTÁN-KULINÁRIA SZILVA ezüst
LIPPAI DÉNES-ÁGYAS SZILVA (2016) ezüst
LIPPAI DÉNES-PIROS RIBIZLI (2013) ezüst
LIPPAI DÉNES-KÖKÉNY (2011) ezüst
LIPPAI DÉNES-ÉRLELT MALÁTA PÁRLAT (2014) ezüst
LIPPAI DÉNES-KÉSEI SZÜRETELÉSŰ SZŐLŐ (2012) ezüst
LIPPAI DÉNES-SZILVA (2012) ezüst
LIPPAI TESTVÉREK-ASZÚ TÖRKÖLY ezüst
LEGENDA SÖR ÉS PÁLINKAFŐZDE-SÜTŐTÖK ezüst
SZKÓK KRISZTIÁN-SZKÓK ISTVÁN-ALMA ezüst
SIMON GERGELY-KISLUD 2019 ezüst
SZABÓ CSABA KÖRTE 2. ezüst
JELE TIBOR-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ STRONG ezüst
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE”-KÉSEI MEGGY ezüst
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE”-FEKETE RIBIZLI ezüst
KIS BALÁZS-FÉLIX-GELLÉRT-HÉFI KÖRTE ezüst
KIS BALÁZS-KÁNTORJÁNOSI MEGGY ezüst
KIS BALÁZS-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ ezüst
SZŐKE BÁLINT- MADÁRBERKENYE-SZŐLŐ ezüst
KARAJZ OTTÓ-VALÓDI KISÜSTI BIRS ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-JÁNCSECSE ALMA ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-MANCI MEGGY ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-FLORINA ALMA (2017) ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-DOMBI SZŐLŐ ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-OTTONEL MUSKOTÁLY ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-MEGGY ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-BODZA-ALMA ezüst
PINKÓCZI ZOLTÁN-FÖLDI EPER ezüst
ID.NEDVES TIBOR ezüst
BORZÁN MIKLÓS-BODZAVIRÁGOS ALMA ezüst
BORZÁN MIKLÓS-LEVENDULÁS ALMA ezüst
BORZÁN MIKLÓS-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ ezüst
BORZÁN MIKLÓS-BIRS ezüst
DÉR JÁNOS-DIÓLIKŐR ezüst
BÉRES GÁBOR-BARACKOM ezüst
MLADONICZKI ISTVÁN-GRANNY SMITH ALMA (2017) ezüst
MLADONICZKI ISTVÁN-ÉRLELT GOLDEN ALMA ezüst
MLADONICZKI ISTVÁN-TRAMINI SZŐLŐ ezüst
MLADONICZKI ISTVÁN-MÁK LIKŐR ezüst
MLADONICZKI ISTVÁN-KÉKFRANKOS-BIRS ezüst
MLADONICZKI ISTVÁN-ALMA ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS-DIREKT TERMŐ KÉKSZŐLŐ 2. ezüst
FARKAS ÁRPÁD-OTHELLO-VEDRES SZŐLŐK ezüst
FARKAS ÁRPÁD-VEGYES 144.IÓ. ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS 80 BIRS ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS MÁLNA LIKŐR 2017 ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS DIÓLIKŐR 2. ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS PIROSRIBIZLI LIKŐR 1. ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS DIÓLIKŐR ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS DIÓLIKŐR ESSZENCIA ezüst
FARKAS ÁRPÁD- “THE RASPBERRY” ezüst
FARKAS ÁRPÁD-POLKA MÁLNA ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS MÁNA-MEGGY ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS ŐSZ ezüst
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS MEGGY ezüst
FARKAS ÁPRÁD-ALETTA SZŐLŐ ezüst
FARKAS ÁRPÁD-MEDINA SZŐLŐ ezüst
ARKAS ÁRPÁD-ILLATOS MUSKOTÁLYOS SZŐLŐ 4 KING ezüst
SZALAI GYULA-ALETTA SZŐLŐ ezüst
OSVÁTH ISTVÁN ID.-PÁKOZDI SZŐLŐ ezüst
OSVÁTH ISTVÁN ID.-SÁRGAMUSKOTÁLY TÖRKÖLY ezüst
OSVÁTH ISTVÁN -KÉKFRANKOS TÖRKÖLY ezüst
PÁL JENŐ-OLASZRIZLING TÖRKÖLY ezüst
SASS ANDRÁS-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ ezüst
HORVÁTH TAMÁS-MADÁRBERKENYE ezüst
BALOGH IMRE-PRÜCSKÖSI CSERESZNYE ezüst
LENGYEL GÁBOR-TOKAJI FURMINT TÖRKÖLY ezüst
ARI ANDRÁS-NARANCS ezüst
ARI ANDRÁS-CSERSZEGI TÖRKÖLY ezüst
HORVÁTH TAMÁS-MADÁRBERKENYE ezüst
BALOGH IMRE-PRÜCSKÖSI CSERESZNYE ezüst
LENGYEL GÁBOR-TOKAJI FURMINT TÖRKÖLY ezüst
LENGYEL GÁBOR-MÁDI FURMINT TÖRKÖLY bronz
ARI ANDRÁS-NARANCS ezüst
ARI ANDRÁS-CSERSZEGI TÖRKÖLY ezüst
CSURGÓ GÁBOR-ERDEI MEGGY ezüst
CSURGÓ GÁBOR-VADMEGGY ezüst
CSURGÓ GÁBOR-GÖNCI-MAGYAR KAJSZIBARACK (2018) ezüst
NAGY FERENC MIKLÓS-TÖRKÖLY ezüst
SZŐLLŐSI KRISTÓF-BIO JONATHAN ALMA ezüst
SZŐLLŐSI KRISTÓF-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ ezüst
SZŐLLŐSI KRISTÓF-BIO CACANSKA LEPOTICA SZILVA ezüst
SZŐLLŐSI KRISTÓF-BERBENCEI SZILVA ezüst
SZŐLLŐSI KRISTÓF-PRESENTA SZILVA ezüst
SZŐLLŐSI KRISTÓF-REGINA CSERESZNYE ezüst
SZŐLLŐSI KRISTÓF-BIO KÁNTORJÁNOSI MEGGY ezüst
VERES ISTVÁN-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ ezüst
ILLÉS TIBOR-PIROS VILMOS ezüst
SIMONYI GÁBOR-KAJSZIBARACK ezüst
SIMONYI GÁBOR-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ ezüst
PARÁDI BALÁZS-OLASZRIZLING TÖRKÖLY ezüst
PARÁDI BALÁZS-MEGGY ezüst
KOVÁCS GYŐZŐ-VAD ÁFONYA ezüst
KOVÁCS GYŐZŐ-VADCSERESZNYE ezüst
ALEXANDER PÁLINKA-VILMOSKÖRTE PÁLINKA ezüst
ALEXANDER PÁLINKA-ALMA PÁLINKA ezüst
SZÁSZ GÁBOR-TRAMINI SZŐLŐ ezüst
SZÁSZ GÁBOR-ORANGERED KAJSZIBARCK ezüst
SZÁSZ GÁBOR-AURORA KAJSZI ezüst
SZÁSZ GÁBOR-CARMEN CSERESZNYE ezüst
SZÁSZ GÁBOR-BESZTERCEI SZILVA ezüst
KOVÁCS RITA-BIRSALMA ezüst
GÉGÉNY TIBOR-SZILVA ezüst

Aranyérem:

KOZMA SÁNDOR MEGGY arany
NAGY LAJOS FEKETE RIBIZLI 2018 arany
NAGY LAJOS HAROMA SZILVA 2018 arany
NAGY LAJOS  ÚJFEHÉRTÓI FÜRTÖS MEGGY 2018 arany
JÓKAI JÁNOS IRSAI OLIVÉR arany
JÓKAI JÁNOS ÁGYAS STANLEY SZILVA arany
JÓKAI JÁNOS BIRSALMA 2. arany
JÓKAI JÁNOS CÉKLA arany
JÓKAI JÁNOS BANÁN 2. arany
JÓKAI JÁNOS SPRING BLUSH KAJSZIBARACK 1. arany
JÓKAI JÁNOS UBORKA “C” arany
JÓKAI JÁNOS  ORANGE SÜTŐRÖK “HN” arany
JÓKAI JÁNOS SÁRGARÉPA arany
ECKHARDT ANTAL NÉRÓ TÖRKÖLY arany
ECKHARDT ANTAL IRSAI TÖRKÖLY arany
ECKHARDT ANTAL GALAGONYA arany
SÓLYA NÁNDOR MÁLNA arany
JANÁSZEK KÁROLY NASPOLYA arany
PALLÓS LAJOS SZŐLŐ arany
PALLÓS LAJOS VILMOSKÖRTE arany
HORVÁTH MILITICSI IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ arany
HORVÁTH MILITICSI BENCE CSERSZEGI FŰSZERES arany
HORVÁTH MILITICSI MÁTYÁS ELENA SZILVA arany
KISS ZOLTÁN-GÖLDNER EMIL CIGÁNYMEGGY arany
RÁCZ NORBERT KISCSAPÓ KEDENCE arany
LÁSZLÓ NORBERT-SELENA KAJSZIBARACK arany
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ LEVENDULA HÁRSLEVELŰ SZŐLŐ arany
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ GRANNY SMITH ALMA arany
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ TRÓPUSI MIX arany
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ GYÓGYNÖVÉNY PÁRLAT arany
RÁC ÉS RÁC PÁLINKAMANUFAKTÚRA GYÓGYNÖVÉNY PÁRLAT arany
VÁRKONYINÉ CZUPY ANIKÓ MEGGY ÉRLELT 2018 arany
VÁRKONYINÉ CZUPY ANIKÓ MÁLNA 2018 arany
VÁRKONYINÉ CZUPY ANIKÓ FEKETE RIBIZLI 2018 arany
HAJBA JENŐ URIHEGYI BODZA PÁRLAT arany
OLÁH ISTVÁN-DIÓLIKŐR arany
OLÁH ISTVÁN-NARANCS arany
PAPP FERENC-FURMINT TÖRKÖLY arany
PAPP FERENC-ÉRLELT KÉKFRANKOS BORPÁRLAT arany
PAPP FERENC-FURMINT BORPÁRLAT arany
BALOGH ZSOLT-FEKETE FAEPER arany
BAKÓ GYULA-BESZTERCEI SZILVA arany
BAKÓ GYULA-BIRSALMA arany
BAKÓ GYULA PINOT NOIR SZŐLŐ STRONG arany
BAKÓ GYULA-FEKETEBERKENYE arany
BAKÓ GYULA-VAD RIBIZLI arany
BAKÓ GYULA IPA SÖRPÁRLAT arany
BAKÓ GYULA-SZILVA CUVEÉ arany
BAKÓ GYULA IRSAI OLIVÉR TÖRKÖLY arany
MADARÁSZ ZOLTÁN-VADBIRS arany
VIRÁG ERNŐ-SZŐLŐ arany
VIRÁG ERNŐ-HÁRSLEVELŰ SEPRŐ arany
LIPPAI DÉNES-SZŐLŐ (2017) arany
LIPPAI DÉNES-KESERŰ NARANCS (2017) arany
LIPPAI DÉNES-BARNA SÖRPÁRLAT (2016) arany
LIPPAI DÉNES-BANÁN (2018) arany
LIPPAI DÉNES-ÉRLELT VILÁGOS SÖRPÁRLAT (2015) arany
LIPPAI DÉNES-VADCSERESZNYE (2017) arany
LIPPAI DÉNES-VILÁGOS SÖRPÁRLAT (2015) arany
LIPPAI DÉNES-VÖRÖS IPA SÖRPÁRLAT (2019) arany
LIPPAI DÉNES-FEKETE RIBIZLI (2013) arany
LIPPAI DÉNES-VILÁGOS SÖRPÁRLAT (2015) arany
LIPPAI DÉNES-ÉRLELT SZILVA (2015) arany
LIPPAI DÉNES-GÁLA ALMA (2014) arany
LIPPAI DÉNES-LEPOTICA SZILVA (2013) arany
LIPPAI DÉNES-ÉRLELT LEPOTICA SZILVA (2015) arany
LIPPAI TESTVÉREK-STANLEY SZILVA arany
LIPPAI TESTVÉREK-DENES KÉZMŰVES GIN arany
LEGENDA SÖR ÉS PÁLINKAFŐZDE-ZELLER arany
LEGENDA SÖR ÉS PÁLINKAFŐZDE-SÁRGARÉPA arany
LEGENDA SÖR ÉS PÁLINKAFŐZDE-VADBODZA arany
KOVÁCS KÁROLY-FEKETE NOAH TÖRKÖLY 2018 STRONG arany
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE” -MUTSU ALMA arany
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE”-STANLEY SZILVA arany
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE”-KAJSZIBARACK arany
KIS BALÁZS-FEKETE BODZA arany
KIS BALÁZS ZELLER     arany
KIS BALÁZS-ALMA II. arany
KIS BALÁZS-KAJSZIBRACK arany
KIS BALÁZS-KIRÁLYLEÁNYKA SZŐLŐ arany
SZŐKE BÁLINT-KÁNTORJNOSI MEGGY arany
SZŐKE BÁLINT-IRSAI OLIVÉR TÖRKÖLY arany
SZŐKE BÁLINT-BIGARREAOU CSERESZNYE arany
SZŐKE BÁLINT-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ arany
CSURGÓ GÁBOR-PANNÓNIA KAJSZIBARACK 2016 arany
GYŐRFFY ATTILA-BARACK arany
GYŐRFFY ATTILA-BIRS arany
KARAJZ OTTÓ-VALÓDI KISÜSTI SZILVA arany
BÍRÓ ISTVÁN-OTHELLO-MEDOC-DELOVÁRI-MEDOC arany
PINKÓCZI ZOLTÁN.MANCI CSERESZNYE arany
PINKÓCZI ZOLTÁN-BIRS-GOLDEN (N) arany
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ-CITROM-GRAPEFRUIT arany
NEDVES TIBOR-ALETTA SZŐLŐ arany
NEDVES TIBOR-PIROS SZLANKA SZŐLŐ (2017) arany
DÉR JÁNOS-JAPÁNBIRS ÁFONYALIKŐR arany
MLADINICZKI ISTVÁN-NARANCS LIKŐR arany
MLADONICZKI ISTVÁN-VILMOSKÖRTE arany
MLADONICZKI ISTVÁN-FEKETE RIBIZLI arany
MLADONICZKI ISTVÁN-TRAMINI TÖRKÖLY arany
MLADONICZKI ISTVÁN-KÉKFRANKOS SZŐLŐ (2017) arany
MLADONICZKI ISTVÁN-GOLDEN ALMA arany
MLADINONICZKI ISTVÁN-SÜTŐTÖK arany
FARKAS ÁRPÁD-MR.LUPUS MEGGY arany
FARKAS ÁRPÁD-SZILVA arany
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS DIÓLIKŐR1. 2017 arany
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS MÁLNA-KAJSZIBARACK arany
FARKAS ÁRPÁD-KÁLMÁNNÉ SUNBRUST CSERESZNYÉJE arany
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS CSERESZNYE arany
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS VIRÁG PÁRLAT arany
FAARKAS ÁRPÁD FEKETE RIBIZLI 2. VEDRES SZŐLŐ 3447 arany
FARKAS ÁRPÁD-JOSTA VEDRES SZŐLŐ arany
FARKAS ÁRPÁD-CSERSZEGI FŰSZERES SZŐLŐ arany
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS CSERSZEGI FŰSZERES  SZŐLŐ arany
FARKAS ÁRPÁD-PÖLÖSKEI MUSKOTÁLY SZŐLŐ arany
FARKAS ÁRPÁD-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ arany
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS ILLATOS SZŐLŐ arany
OSVÁTH ISTVÁN ID.-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ arany
OSVÁTH ISTVÁN ID.-BODZA arany
OSVÁTH ISTVÁN ID.-ZENIT TÖRKÖLY arany
PÁL JENŐ-ZENGŐ TÖRKÖLY arany
PÁL JENŐ-JÁZMIN SZŐLŐ arany
PÁL JENŐ-FEKETE FAEPER arany
PÁL JENŐ-TÁCI MEGGY arany
IMRE SÁNDOR-CABERNET FRANC TÖRKÖLY arany
LENGYEL GÁBOR-TÁLLYAI FURMINT TÖRKÖLY arany
LENGYEL GÁBOR-EGRI MUSKOTÁLY TÖRKÖLY arany
ARI ANDRÁS-MANDARIN arany
ARI ANDRÁS-ÁGYAS KAJSZIBARACK arany
ARI ANDRÁS-ÉRLELT SEPRŐ arany
ARI ANDRÁS-KÉKFRANKOS TÖRKÖLY arany
CSURGÓ GÁBOR-VADSZEDER arany
CSURGÓ GÁBOR-ÉRLELT LEPOTICA SZILVA arany
CSURGÓ GÁBOR-CSABAGYÖNGYE TÖRKÖLY arany
ANGELI JÓZSEF-ANGELI KÁROLY-GENEROSA-CSERSZEGI TÖRKÖLY arany
CSURGÓ GÁBOR-MIRABOLÁN III.  arany
SZŐLLŐSI KRISTÓF-HÁRSLEVELŰ SZŐLŐ arany
SZŐLLŐSI KRISTÓF-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ STRONG 66° arany
SZŐLLŐSI KRISTÓF-CSODA MÁLNA arany
VERES ISTVÁN-BODZA arany
JUHÁSZ GÉZA-BIANKA TÖRKÖLY arany
ILLÉS TIBOR-BIRS arany
RÁTESY TAMÁS-HORDÓBAN ÉRLELT KÉKSZŐLŐ arany
RÁTESY TAMÁS-BESZTERCEI SZILVA arany
RÁTESY TAMÁS-FEKETE CSERESZNYE arany
RÁTESY TAMÁS-IRSAI OLIVÉR arany
RÁTESY TAMÁS-MAGYAR KAJSZI arany
PARÁDI BALÁZS-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ arany
KOVÁCS GYŐZŐ-FEKETE RIBIZLI arany
KOVÁCS GYŐZŐ-VADMEGGY arany
JOBB GYULA-MÁK LIKŐR (2018) arany
SZALAI LÁSZLÓ-CSERESZNYE arany
SZALAI LÁSZLÓ-ÉRLELT GABONA arany
SZÁSZ GÁBOR-TRAMINI TÖRKÖLY arany
SZÁSZ GÁBOR-ORANGERED KAJSZIBARCK arany
SZÁSZ GÁBOR-GÖNCZI MAGYAR KAJSZI arany
SZÁSZ GÁBOR-STANLEY SZILVA arany
OLÁH SÁNDOR-ÉRLELT SZILVA arany
SZALAI ZSOLT-RIBIZLI arany
GÉGÉNY TIBOR-ALMA arany

CHAMPION DÍJAK:

NAGY LAJOS  ÚJFEHÉRTÓI FÜRTÖS MEGGY 2018
JÓKAI JÁNOS UBORKA “C”
BAKÓ GYULA-FEKETEBERKENYE
LIPPAI DÉNES-BANÁN (2018)
LIPPAI DÉNES-ÉRLELT SZILVA (2016)
LIPPAI DÉNES-GÁLA ALMA (2014)
KOVÁCS KÁROLY-FEKETE NOAH TÖRKÖLY 2018 STRONG
NAGY BOTOND-“FAVÁGÓ KÖNNYE”-STANLEY SZILVA
SZŐKE BÁLINT-BIGARREAOU CSERESZNYE
SZŐKE BÁLINT-IRSAI OLIVÉR SZŐLŐ
LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ-CITROM-GRAPEFRUIT
FARKAS ÁRPÁD-LUPUS DIÓLIKŐR1. 2017
OSVÁTH ISTVÁN ID.-BODZA
PÁL JENŐ-JÁZMIN SZŐLŐ
LENGYEL GÁBOR-TÁLLYAI FURMINT TÖRKÖLY
ARI ANDRÁS-ÁGYAS KAJSZIBARACK
ILLÉS TIBOR-BIRS
RÁTESY TAMÁS-MAGYAR KAJSZI
KOVÁCS GYŐZŐ-FEKETE RIBIZLI

KÖZÖNSÉG DÍJ: PÁL JENŐ JÁZMIN SZŐLŐ PÁRLATA

LEGJOBB MAGÁNFŐZŐ: LIPPAI DÉNES

LEGJOBB BÉRFŐZETŐ: PÁL JENŐ

ZINA KÜLÖNDÍJ – LEGVADABB GYÜMÖLCSPÁRLAT: KOVÁCS GYŐZŐ – VADMEGGY

VERSENY LEGJOBB PERKÁTAI TÉTELE
143 DÉLIGYÜMÖLCS TRÓPUSI MIX LÁSZLÓ PÁLINKAHÁZ TRÓPUSI MIX 18 arany

 

DIREKTTERMŐ KÉKSZŐLŐ GYŐZTES (ÉV GYÜMÖLCSE 2019)
325 KÉKSZŐLŐ NOAH SZŐLŐ KOVÁCS KÁROLY-FEKETE NOAH TÖRKÖLY 2018 STRONG KOVÁCS KÁROLY 20 arany

 

VERSENY LEGJOBB TÉTELE 2019
305 ÉRLELT ÉRLELT SZILVA(2016) LIPPAI DÉNES-ÉRLELT SZILVA (2016) LIPPAI DÉNES 18 arany